Naposled jako na chalupě

To jsme si zase užili světa.

  • potulní studnaři z Fajnvoda nám vypucovali pramen i "retenčku ze skruží", takže za 3 týdny budeme znovu testovat složení vody a uvidíme, jak to dopadne s e-coli. Každopádně díra v zemi do hloubky třeba jednoho metru, obeskládaná kameny plná borčusu tak nějak dotváří obrázek o tom, jak se o to tady minulí majitelé starali. Ale ten pramínek je prostě krásnej. A přijeli nám to vyčistit borci z Opavy, co jezděj po celý republice a spěj v karavanu. Prej: je to dobry život kurva, tak akorát pro nás. Otec a syn.
  • byli jsme v Kaplici na Masná Open. Měli jsme zmrzku. Viděli jsem divadlo a potkali se zase s pár lidmi, kteří budou dávat děti do komunitní školy v Deskách. Takže to bylo moc hezký (hehe, zahrál jsem si odpalovače bomby).
  • nad hlavou nám tu lítá luňák a ve zdi nám sedí rehek na vajičkách. Zdi máme vůbec obývaný různejma tvorama od čmeláků po sýkorky. Jak budeme rekonstruovat, musíme být super opatrní.
  • porád kosíme. Myslím, že už jsme tak ve dvou třetinách pozemku. A porád je to zábava. Teda kosení je. Hrabání je trochu pruda. Dost bych se divil, kdybychom na jaře nepořídili pár oveček.
  • Jáňa zrovna teď dává do pucu koupelnu a záchod. Po 2 a půl měsících, co sem jezdíme. Což teda může značit, že jsme bordeláři, nebo spíš, že je tu furt něco zábavnějšího, než umejvat věci.
  • příběh zmeliorovanýho potůčku pokračuje. Chvíli jsem bušil do země a našel konečně díru v potrubí. Teda díru... trubky, který jedna na druhou pořádně nenavazovaly, zakopali tak, že je přikryli starým linem. Kill me now. Takže jsem to komplet odkopal a zkusíme vymyslet, co teď s tím.
  • všude tu jsou bylinky. Třebas heřmánku je tu... a vůbec neroste na rumišti, takže vypadá o to lákavěji.
  • taky bylo zatmění, který jsme teda prošvihli.

A asi jsme tu naposled jako na chalupě. Za 3 týdny nabalíme velký auto a vyrazíme sem už tak nějak na furt. Budem tu mít ledničku a pračku. A postele. Je to moc zajímavý uvědomění. Jsem z něj trochu rozechvělej taky i proto, že se blíží zima, ze který mám respekt a tenhle rok je hlavně o tom, se na ni dobře připravit, ať pak nejsme zaskočený. A taky je tam špetka nostalgie po Brně, opouštění starejch struktur a hledání novýho řádu, ve kterým budem blíž přírodě, sobě samotnejm, ve kterým přijde na svět novej človíček.

#zitpomalsi

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší