Malý a velký zázraky

To jsme si zase užili světa.

DUHA

- víkend byl ve znamení zasedání Rady Hnutí DUHA a Celoduhového setkání. Někdy před pěti lety mě k Duze přivedl Vráťa Vozník, kterýmu jsem za to vlastně ještě neřekl díky.

- přijde mi skvělý moct rozvíjet témata kolem péče o krajinu, odpadů, energetiky s lidmi, kteří jsou na ně odborníci. A moct se s nimi potkávat, diskutovat, podporovat je v prosazování agendy, které sám věřím.

- a na setkáních podobných tomu z víkendu vidět, kolik elánu dávají i do lokálních aktivit a skvělých projektů. S lidskostí, respektem, vášní. Jsem vděčnej, že takový lidi existujou.

KOLO

- byl jsem na první větší vyjížďce na kole, který Míša překřtil na Bejka (já mu teda říkám mula, ale možná jsem ta mula spíš já - mula na bejkovi). Třípalcové pláště, ocelový rám, na kterým uvezu vybavení pro sebe i pro kluky na pár dní a brašny na bikepacking, slibujou, že letní dobrodružství tenhle rok budou cyklo, ne běžecký (ona mě beztak achilovka ne a ne pustit.

- a abyste si nemysleli, vono to kolo umí i solidní bejkárny v dost divokým terénu.

NOSTALGIE

- pomalinku se loučíme s brněnskou zahrádkou. Když jsem tam byl nedávno kosit, tak jsem si tak vzpomínal, jaká to byla před pár lety džungle a jak zase klidně do roka nebo dvou bude. Jak nám zachránila minulý jaro před úplným lockdownovým zcvoknutím se, jak jsem tam kopali přípojku na vodu, nenašli o půl metru téčko a celej řád jsme museli třikrát napustit a vypustit... Ale půjde do fajn rukou, převezeme si odsud pár stromků a jak sem budem jezdit za babičkou, tak třeba občas zajdem na návštěvu.

- Kubík se bude loučit se školkou Šiškou. Minulej rok jsem Míšu obrečel. Tak jsem zvědavej, co se stane tenhle.

MALÝ ZÁZRAKY

- dějou se malý zázraky. Jak jsem psal o kosení, ozval se mi kamarád, kterýho možná znáte z Chuť Moravy, že má kosu a pár dalšího nářadí, který nevyužije. A taky jsem si po telefonu popovídal s mistrem ČR v kosení, že mi prý pošle nějaký vzorky.

- taky jsem se díky Jan Junek seznámil s lidmi kolem Místní akční skupiny Pomalší a budem spolu dělat už v létě první workshopy v jižních Čechách.

- přijde mi až neuvěřitelný, že si člověk jen tak něco zapřeje a ono se to tak hezky plní. A že jsou lidi tak nějak krásně hodný. I ty, co uměj věci. Hrozně se těším, až se dostaneme k dělání venkovní sušárny na ovoce, udírny, k práci s vodou na pozemku... koho poznám a co se naučím.  

ČOVKA A DEŠŤOVKA

- ale zase co si budem, není všechno úplně růžový.

- při řešení ČOVky jsem za posledních pár dní mluvil s různě milými lidmi, kteří po mě povětšinou chtěli, abych problematice rozuměl jako oni a přesně jim řekl, co že to vlastně potřebuju. Až dneska jsem asi narazil na člověka, který poslouchal, ptal se, radil... a moooc doufám, že do toho s námi půjde a že bude šikovnej.

- furt řešíme, co s dešťovkou. Jak dobře vymyslet a napojit vodu ze střechy a přepad z pramínku. A jestli existuje i vhodný řešení, který by zajistilo dobrou vodu z těchto dvou zdrojů pro ovečky. Jednou do budoucna.

VELKÝ ZÁZRAKY

Bude to kluk.

#zitpomalsi

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší