Duha natrvalo

To jsme si zase užili světa.

- kluci rozdělali sami svůj první oheň a pak jsme zkoušeli, co všechno hoří a co se škvaří. A nejlepší pokus ever byl jednoznačně cukr ve skleničce.

- už máme trvalý bydliště v Bujanově. Odměnou nám byla duha, přímo nad domečkem. Jako uvítání dobrý. Smutný mi jen přijde, že když se člověk takhle nastěhuje a přihlásí, že nedostane nějakou hezkou nalívárnu, třeba i jen to: přijďte příští týden na traktoriádu - bujanovskou velkou slávu - rádi vás uvidíme. Já vím, že jsme ti noví a náplava a tak, ale stejně. A tak si pořád hraju s myšlenkou, jestli by třeba nešlo vymyslet něco, co by ty první kroky náplavám do novejch míst zpříjemnilo.

- přišla mi první pošta. A hnedle Atlas plastů za prodloužení předplatného Sedmá generace.

- měli jsme parádní návštěvu Klára a Bohdana a Kuba a Roňa. Výlety a maliny a borůvky a brusinky. Někdy si říkám, jak skvělý by bylo, kdybysme vlastně nežili jen tak ve 4 (až pěti), ale třeba víc komunitně. Tak třeba se do domku, co se prý prodává těsně pod naším, nastěhuje někdo fajn.

- taky jsme si s Míšou dali jeden den sami o samotě. Pořezali dřevo, navozili hnůj, spravili schody na půdu, takže tam už nemusíme lozit po žebříku. Byl to krásnej den vyváženej tím, že další ráno vstal Míša prdelí napřed, takže když jsme ho dávali na 14 dní k babičce, neřekli jsme si ani ahoj

- s Kubou jsme byli na Karlovi Plíhalovi. Koncert přesně po roce. Krásnej.

- na nový auto kašlem. Prostě koupíme kouli, rakev a podsedák místo autosedačky.

- přišly nový rozbory vody. Po vyčistění studny jsou bakterie skoro na nule, ale beztak tam nakonec asi střelíme UV lampu.

- do zimy mám ještě fůra velkech úkolů: postavit skleník, udělat ohradu pro ovce, vyvozit bordel z kurníku a stodoly, převézt stromky z Brna, vypakovat elektrickej sporák a vyměnit ho za propanbutanovej, uschopnit trochu půdu, abysme tam mohli nechávat aspoň nějaký věci...

- taky sháním hoblici z druhý ruky v dobrým stavu. Velká radost s tím spojená je, že kus dovči strávíme na kurzu renovace nábytku.

- a sháním taky didgeridoo - natrénoval jsem si duralovou trubku, pomalinku zkoumám cirkulární dech... a didgeridoo se nemusí ladit. Tak kdyby se vám doma někomu válelo nějaký zaprášený...

- a brutar v dobrým stavu

- po 3 týdnech jsme přijeli do Brna. Na balkóně nám holub sedí na vejcích a jiřičky vyvedly mladé - Brno žije.

- občas si teď připadám, jako když jsem před pár lety začal objevovat svět facilitačních a designérských metod - fůra elánu, energie, chuti zkoušet nový věci, trochu riskovat a nechat se profackovat. Mám tuhle energii rád a jak říkala jedna známá - díky tomuhle elánu tu velkou změnu a spoustu trablů spojených se změnou života překonáte raz dva.

- než jsem tohle od ní slyšel, ani mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak.

#zitpomalsi

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší