Krajina ve stínu

S Janou jsme měli týden volno. A strávili ho tak trošku v běhu. Ale hezkým.

- byli jsme na kurzu renovace starého nábytku v Kabinet CB. A tak máme doma místo jedné rozvrzané židle jednu židli barevnou. Je dost hezkej pocit tvořit.

- oběhali jsme pár úřadů, a tak zase budu mít platnej řidičák a taky novou občanku.

- viděli jsme Krajinu ve stínu https://www.csfd.cz/film/703131-krajina-ve-stinu/prehled/. Film silnej hlavně tím, že se jeho děj odehrál 30 km od našeho novýho doma. Pořád nechápu, jak je možný, že jsem se o odsunech Němců po válce začal dozvídat až díky Vyhnání Gerty Schnirch před pár lety. Zvlášť, když jsem původem ze sudet.

- objeli jsme hezkej kousek našeho okolí a viděli neuvěřitelný věci. Cetvinu, Pannu Marii Sněžnou na kameni... schválně googlete.

- máme zaměřenej domeček. Takže se dostaneme do fáze návrhu úprav.

- pustil jsem se do vybombardování kurníku, ve kterým se nikdy neuklízelo. 30 cm nánosů je sice poklad pro zahrádku, ale teda chuderky slepice. Kamen z podlahy asi padne na bylinkovou spirálu. A moc doufám, že tenhle zásah aspoň trochu vyžene vlhko ze spíže.

- mluvil jsem s radním z ČB. Mohla by z toho být hezká spolupráce mapující, jak se lidem žije v centru. - po měsíci s malou přestávkou jsme si dojeli pro kluky. Už se mi po nich fakt stejskalo.

- a taky jsme byli v Hodonicích http://zivehodonice.cz/ na dnu soběstačné kultury.

- až jednou budete v Třeboni, skočte si do Šupiny a Šupinky na kapří hranolky.

- jak nám začla týct voda, mohli jsme zase jednou vyprat... nádhera!

Minule jsem na zprávy z Pomalší dostal reakci, že vypadám vyčerpanej. Tak chcu jen potvrdit, že tak nějak těžký je to furt, ale že dělám kroky k tomu, aby bylo snáz.

A postupně se mi taky sbíraj reakce, jaký že jsme to vzory a průkopníci udržitelnosti a odstupu od konzumu. Tak bych jen rád řek, že dokud mi to někdo nenapsal, tak mě to ani nenapadlo. A že za poslední 4 měsíce jsme protočili tolik peněz na různý věci, že byste čubrněli. To máte skleník, brutar, kamna, sporák, fošny, umyvadlo, truhlu, regály, rozběhovej kondenzátor, pletivo, motorovku, flexu, traktůrek...

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší