Je blbost to přeběhat

(varování, uvnitř je zamyšlení nad zdravím a tak...)

- v Budějcích jsem vedl další kolo akceleračních workshopů pro projekty se sociálním dopadem a s prvky cirkulární ekonomiky. Natajňačku musím říct, že u mě vede re-use centrum České Budějovice a že mě překvapilo, že existuje něco jako kořenový koberec.

- kluci byli na příměšťáku v Třeboni, kde se seznamovali se Světoplavci. A už jsem o tomhle experimentování s jejich vzděláváním psal dřív, tak se nebudu opakovat. Hlavní je, že byli nadšení.

- 4 dny jsme byli s Míšou slamění. A náramně jsme si to užili. Pracovali jsme na vybombení podlahy v Kurníku. Postavili základ bylinkové spirály, ze které ale asi nakonec bude víc skalka, páč tam potřebujeme hlavně sucho, byli jsme na brigošce ve škole a čistili jsme plachtu jurty, taky na koncíku v Kaplici, a na dlouhým vejletě na kole... a asi jsme to nakonec přecejen přetáhli, páč v sobotu večer začlo být Míšovi blbě.

- Pořád a pořád si musím říkat, že přepínat se je nesmysl. Že je třeba znát svý hranice. Před pár lety bylo moje heslo: Když nemůžeš, přidej. Pak umřela Bára Rektorová, která mi to docela omlacovala o hlavu, pak přišly různý lockdowny a náročný období, ze kterých se pořád ještě  sbírám jak po těle, tak po duchu. Míša mi to tenhle víkend trošku zazrcadlil.

- Důležitý je umět být v tom, kdy je člověk, dole, ale i v tom, kdy je plný sil. Jsem aspoň rád, že jsem ty náročný momenty přestal přeběhávat. Vyhánět stres větším stresem a říkat tomu zdravý životní styl je kravina.

- Po dlouhý době jsem ale začal pokukovat zase po nějaký stovce, na kterou bych vyrazil, což je dobrej paradox. A asi to zkusím prostě proto, abych viděl, jak ji budu prožívat tentokrát.

- Nešel nám chvíli proud. Takže jsem postupně nabyl všechny záložní zdroje a objednal baterky a svíčky. A pro klid v duši pořídíme záložák taky na oběhový čerpadlo. V zimě, jako když najdem.

- Chaloupka nám ožila - přišlo za námi kotě, ve špajzu se nám proháněj myši, ve stodole si cosi hloubí noru a žere tam ptáky (nevíte, co by to mohlo být?). Tak trochu doufám, že se tahle kombinace postupně vykrátí

- no a sháníme jurtu nebo maringotku. Taky už jsem o tom psal dřív, tak kdybyste o něčem věděli, budu moc rád za stopu.

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší