Hrdost

To jsme si zase užili světa. Na konci hledejte HRDOST.

- páč máme vlhký dřevo, zadehtovává se nám komín. Pořídil jsem štětku a učím se nový řemeslo.

- do skleníku se mi povedlo postupně navozit tak 40 koleček zeminy a hnoje. Asi by to nestálo za řeč, kdybych to netahal přes půl pozemku, přes schody, s převýšením hezkejch pár metrů - myslím, že trénink na Malofatranskou stovku jsem zahájil slušně.

- jsme zase o kousek dál konkrétní představě o tom, jak bude vypadat náš domeček, až ho zrekonstruujeme. Je tam pec a separační kompostovací záchod a zimní zahrádka a tak vůbec, mám z toho radost.

- Jana připravila tříkrálovou slavnost plnou věštění a kamarádů a dětí. S Matýskem to nebylo nic výpravnýho, ale užili jsme si to krásně,

- sháním plechovou popelnici, nebo spíš dvě. Případně plechovou bednu o velikosti popelnice. Nebo spíš dvě. Do sklepa. Kdybyste o něčem věděli...

- už máme doma skoro všechny semínka na příští rok. Včetně násady hlívy.

Největší radost z posledních dní mi ale dělaj kluci. Před pár měsíci si začali spořit a mají jednu skleničku, do který dávají penízky na dobro. Tak jsme na Tři krále vybrali projekty, které podpořili - místní záchrannou stanici a rysí a vlčí hlídky. Myslím, že z těch všech penízků co dostali od nás a od babiček a tet dobrou desetinu až sedminu dali na dobro.

A taky byli celé jedno odpoledne koledovat jako dva ze tří králů a vrátili se úplně nadšení. A zlatej hřeb... vymysleli jsme podpůrnou kampaň, kterou chceme rozjet přes Darujme nebo Donio na podporu biodiverzity - třeba s Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika nebo s Česká společnost ornitologická.

Kluci chtějí za každý dar poslat dárci vlastoručně poskládané origami. Tak buďte ve střehu, protože moc doufám, že do pár dní/týdnů nejspíš něco spustíme. Jsou to užasňáci největší, no ne?

#zitpomalsi

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší