Naplaveniny

To jsme si zase užili světa:

- kočka už se s námi mazlí. Trvalo to 5 dní a postupné ochočování, ale teď je to přítula největší a každý ráno nás budí, že chce nějakou dobrotu.

- čekají nás dva větší kusy práce

- vybrat sklep na brambory a zkusit si v něm trochu pohrát. Je hodně vlhkej a když prší, tak jsou zdi dost vlhký. S tím sotva co udělám, je ve svahu, ale nějak seskládat podlahu, dát tam trochu štěrku a udělat odtokový korýtko, by mohlo zabrat. Nemáte někdo zkušenosti, kudy do toho svépomocí?

- udělat plot kolem zahrádky, páč teda když slimáky doplní srnka a zajíc, tak je to komando, se kterým si bez plotu asi neporadíme. Tak teď sháníme všechno možný. Palety, sloupky, laťky... páč nechat si to dovézt jako skládačku ze dřeva, to člověka vyjde na pořádnej ranec. Zvlášť, když potřebuje sto metrů.

- dál obrážíme místní krásy. Na kole, autem, pěšky. A objevujeme co všechno tu máme za humny. Zřícenou kapli, památník transportu, rodové lípy (do těch jsem se zamiloval).- sázeli jsme bobulové keře. rakytník, arónii a další. A taky jsme byli na Farma Gita. A viděli jsme tam spoustu druhů jabloní. Včetně api hvězdovité. A taky jsme dostali výslužku. Tak máme v mrazáku mošt a taky fůru křížal. Jsem hrozně rád, že žijou lidi jako Dana, kteří dávají kraji kolem šmrnc.

- byl jsem běhat a taky mlátil kladivem. A kosil kosou. A dostal jsem tip, že se tu za měsíc jde vejlet po novohradských kopcích, co má asi 60 kilometrů. Tak to prubnu, vypadá krásně: http://sportcentrum-novohradskehory.cz/.../horsky.../trasa

- kluci si tu navazujou vztahy. Vlastně se dá říct, že za nima poprvý přišly holky

A je to megasupercool, že ta naše polosamota není tak daleko a trefěj k nám lidi- taky jsem byl b Budějcích na pracovní schůzce. A byl na kafi s Martin a Iva. A začal víc drbat do projektíku NAPLAVENINY.

- a taky jsem si volal o tom, jestli by bylo dobrý zmapovat různé možnosti strategického plánování v environmentálním hnutí.

- a dneska jedu nadšdenej z naší komunitní školy, kde plánujeme s dětmi udělat naučnou stezku od dětí pro děti a možná do toho zapojit land art a tak...

- příští týden budu 4 dny v Brně se Spondea, z.ú., Renadi a Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika. Uvidíme se naživo. A dost se na to všechno těším, i když se mi z toho babího léta tu moc odjíždět nechce

Roman Hřebecký

Roman Hřebecký

Prchávaje někdy od lidí vídám to, co jiní nevidí
Pomalší